fbpx

Online kurz hry na piano pro začátečníky

Nejoblíbenější kurz roku 2023

Tento kurz je pro Vás pokud:

 • Chcete se jako samouk naučit na piano se vším všudy nebo...
 • Nebavilo Vás to v ZUŠ nebo...
 • Rádi byste se učili kdykoliv chcete nebo...
 • Jste věční začátečníci nebo...
 • Trápíte se u piana a nevíte, jak začít...
 • Chcete se vyhnout typickým chybám začínajících hráčů.

Chcete si hrát pro radost, ale...

 

Je tu zavedený určitý mýtus, že k naučení se na hudební nástroj potřebujete projít roky tréninku technických cvičení, stupnic, etud, hudební teorie a pak budete schopní něco zahrát.

Tento způsob výuky je stále ještě velmi rozšířený. Zkrátka se ke všem přistupuje, jako by to měli být budoucí profesionálové. Takže je tu hrstka „zasvěcených“, kteří své know-how sdílí s nelidským odstupem, přitom většina lidí chce hrát jen pro radost. Třeba i Vy máte takovou zkušenost s učitelem, který Vám hru spíše zošklivil. Pak to chce velkou odvahu, aby se k tomu člověk zase vrátil.

Copak to nikdo nechápe? Problém není motivace. Problém je, že lidé o motivaci přichází špatnou výukou. Lidé jsou od přírody motivovaní. Mají přirozené nadšení pro věci, které se jim líbí.

Hraní na piano je úžasný relax. Tradiční výuka je však zastaralá, stresující a nefunguje. Na soukromých lekcích zase chybí struktura a vyhodíte spoustu peněz. A co teprv různé klavírní aplikace nebo tutoriály, nikdy člověk nerozumí proč mačká, co mačká. Možná jste zaslechli, že online výuka skutečně funguje.

Můj cíl je jediný: poskytnout tu nejsrozumitelnější a nejkvalitnější výuku piana online a naučit všechny jejich oblíbené písničky. Nic víc, nic míň. Kdokoliv se rozhodne učit na piano, potřebuje neustálý přístup k srozumitelným výukovým materiálům, potřebuje zpětnou vazbu a příjemnou formu výuky. 

Učte se 10x rychleji

Piano může zaujmout téměř každého. Mou prací je zaujmout. Ale čím mohu zaujmout každého? Zaujmout mohu každého jen tím, co zaujímá mne. Pokud já si budu hrát, student také. Pokud já budu mít u hraní radost, student také. Pokud chci učit hravě a lehce, student se bude taktéž učit hravě a lehce. 

Potom skutečně netrvá roky než se naučíte vše, co jste chtěli umět. Protože když děláte něco, co Vás baví, čas utíká rychleji. Učíte se tak 10x rychleji.

Za poslední roky jsem učil stovky lidí na piano hrát své oblíbené skladby. Potřebovali jasné instrukce, jak a co mají cvičit, když mají volný čas, a neztratili u toho motivaci, naopak získali nadšení. Mým posláním je, abyste měli z hraní stejnou radost jako já. Jak toho ale dosáhnout?

Bála jsem se, že hraní bude nuda, ale Filip dokáže nabídnout výuku tak, aby to studenta opravdu zaujalo a bavilo.
Alexandra Kurbanovawww.realtorprague.com

Neztrácejte čas blouděním

Nejčastější chyba pianistů samouků je to, že neví jak začít. Tak zkouší první věc, která jim přijde pod ruku. To jim nejde, protože to není to, čím by měli začít, tak jdou na další. Poznáváte se v tom?

Pak se objeví něco, jednoduchá písnička, která jim jde, tak u toho stráví následující týdny a měsíce, protože je příjemnější hrát neustále dokola něco snadného, než si vylámat zuby na něčem novém. 

Takto vypadá neefektivní výuka a není to správný způsob, jak se opravdu dostat ze začátečnícké fáze. 

 

Piano nabízí spoustu možností, jen o nich vědět

Kvalitní výuka je taková, která Vás po malých krůčcích pomalu ale jistě vede k zlepšování, dokud se za několik měsíců neohlédnete s úžasem, jakou cestu jste ušli a s plným vědomím, že byste to sami nejspíše nezvládli. 

Piano může zaujmout téměř každého. Tím, že Vám ukáži možnosti, nové cesty a praktické kroky, kterými můžete jít, se inspirujete. Inspiraci pak proměníte ve vlastní zlepšení.

Mám radost ostatním ukazovat, co všechno piano nabízí. A předávám to skrze výuku, která je kombinací zábavy, teorie, osobní zkušenosti, inspirace a emocí.

Vždy mne mrzelo, že mohu učit jen omezený počet lidí a ostatním musím říci "ne". Pak jsem však přišel na to, jak může být výuka dostupná pro každého - online.

Filip mě za necelý rok naučil hrát písničky, které jsem si vždycky přál umět.
Petr Starýwww.pst.cz

Nikdy nebylo snazší se na piano naučit jako dnes...

Pokud jsou výuková videa nahraná kvalitně, z vícero úhlů, je to vše, co je potřeba k naučení čehokoliv. U fyzických lekcí je spousta faktorů, které neovlivníte. Je špatná doprava, dojedete na lekci pozdě nebo lektor dojede pozdě k Vám. Máte špatný den a nikam se Vám nechce, ale hodinu rušit bez předstihu nemůžete. Nebo Vám odpadlo hlídání pro děti a zase nikam nemůžete. Zkrátka u lekcí online jste ve větší kontrole nade vším. Méně stresu, více času.

Online výuka je účinnější. Piano s Filipem využívá nejnovější audiovizualních technologie. Na piano se naučíte i Vy. Budete se posouvat 10x rychleji, než s klasickými lekcemi. Vždy vidíte, které klávesy mačkám (se světelnou signalizací), kterými prsty, vidíte ruce z dvou úhlů, ukazuji Vám, kde se právě nacházím v notách, které se naučíte číct (vždy můžete stáhnout a vytisknout nebo zobrazovat na tabletu), a vše hlavně rovnou slyšíte i s mým komentářem a instrukcemi. 

Soukromé lekce

 • Časově fixní
 • Nezapamatujete si vše
 • Výuka na jednom místě
 • Učitel nastavuje tempo
 • Lekce pro 1 osobu
 • Zůstane jen vzpomínka
 • Okamžitá zpětná vazba

Lekce online

 • Časově flexibilní 24/7
 • Můžete přehrát kolikrát chcete
 • Učíte se odkudkoliv
 • Rychlost výuky podle Vás
 • Lekce pro celou rodinu
 • Kdykoliv si pustit znovu
 • Zpětná vazba ve facebook skupině

Představuji nejobsáhlejší online školu

"Piano s Filipem pro začátečníky"

"Získejte základy hry na piano a naučte se 27 písní za 12 měsíců" s přístupem ke kurzu navždy

Online výuka je revoluční. Nabízí řešení toho, co jste ještě nedělali. Filipovi za ni děkují stovky studentů. Představte si, že se přestanete plácat se špatnou výukou, která nefunguje, a začnete hrát správně. Filip Vás vezme přímo do jeho klavírního studia a začnete s ním něco nového. S jeho novou metodou budete okamžitě vidět hmatatelné výsledky.

V číslech:

 • 40 lekcí
 • 25h videolekcí
 • 7 hudebních stylů
 • 12 měsíců výuky
 • 27 populárních skladeb
 • 160 stran not a poznámek

Pevné základy a spousta zábavy

Piano s Filipem vzniklo o Vánocích 2019, kdy jsem narychlo natočil 3-dílný kurz na koledu Rolničky. Zájem a pozitivní ohlas byl tak veliký, že jsem se rozhodl otevřít i kurz pro začátečníky. Ten mne zaměstnával natolik, že jsem své soukromé lekce ukončil a nyní se věnuji čistě online vzdělávání. Za velmi krátkou dobu si klavírní rodina pianosfilipem.cz získala stovky nových členů. 

Dnes už je možné, aby každý mohl naplnit své sny a naučil se ve volném čase na piano. Díky promyšlené osnově, 20 rokům zkušeností je zde kurz, díky kterému se budete rychle posouvat vpřed a mít z toho radost

Kurz "Piano s Filipem pro začátečníky" je sestaven ze 40 srozumitelných video lekcí (přes 25 hodin), doprovodných materiálů, a podpoře v soukromé skupině spolu s ostatními nadšenci. Celkem je to rok studia v kostce. Podporu ve facebookové skupině, zpětnou vazbu a emailový kontakt budete mít na dobu neomezenou. Nemusíte tudíž spěchat a stíhat kurz v předem dané době.

Budete dostávat pravidelně úkoly, které si můžete pod každou lekcí odškrtávat pro maximální přehlednost a sledovat svůj celkový pokrok na nástěnce.

Nastartujte svou výuku

Přehledné a navazující lekce. Díky tomu, že nebudete přeskakovat, se budete zabývat vždy tím, co je Vašim aktuálním cílem. Začínáte u jedné ruky, několika not a pokračujete k oboum rukám a více nových pojmů, dovedností a skladeb. Všechny teoretické znalosti aplikujeme ihned v praxi.

Podpůrné materiály

Někdo se rád učí jen podle videa, někdo má rád papír, který si může ohmatat. Proto máte ke každé lekci ještě zvlášť skripta s notovým zápisem, které si můžete vytisknout. Skripta ke každé lekci procházíme vždy ve videu. K výběru máte dvě různá písma. Mí studenti skripta rádi dávají do krásných desek. Je to něco, co Vám zůstane napořád, stejně jako videolekce.

Rozmanitost

V průběhu kurzu poznáte různé hudební styly a budete se tak moci rozhodnout, který Vás bude bavit nejvíce. 

Dotkneme se klasické, populární, lidové a filmové hudby. Několik lekcí se budete věnovat i boogie-woogie, bluesu a rock&rollu a improvizaci v těchto stylech. 

Jaké skladby se tedy budu učit? 

Hity, které nemohou chybět v kapse žádného pianisty

Tyto skladby se učíte ve speciálních lekcích, které jsou věnované celému postupu učení se nové skladby:

 • 1
  Pro Elišku
 • 2
  River Flows in You
 • 3
  Amelie z Montmartru
 • 4
  Balada pro Adélku
 • 5
  Falling Slowly
 • 6
  Tři oříšky pro Popelku
 • 7
  Harry Potter
 • 8
  Canon in D

Další skladby se učíte již v pravidelných lekcích pro procvičení vždy nějakého nového konceptu. Patří mezi ně:

Hey Jude, Tři Citronky, Sedí liška, Kočka leze dírou, Merrily we roll along, Óda na radost, Hallelujah, Hodně štěstí zdraví, Largo (Novosvětská), Červená řeka, Twinkle twinkle, Petit Prelude (Satie) , Petit Piece (Schumann), Salome, Honky Tonky Blues, Marnivá Sestřenice, Bedna vod whiskey, Time a First Step (H.Zimmer).

A zvládnu se to naučit?

Tyto skladby jsou přizpůsobené podle obtížnosti - upravené notové zápisy. Ke každé skladbě dostanete mp3 nahrávku a videonahrávku každé ruky zvlášť a chytré noty, abyste mohli trénovat jen jednu ruku s nahrávkou v různých rychlostech.

Zároveň se nebojte, že byste cokoliv z toho, co v kurzu uvidíte, nezvládli... Provádím Vás totiž celým kurzem "za ruku". Když si nebudete vědět s něčím rady, zkrátka mi pošlete zprávu nebo video.

Ano a můžete pracovat svým vlastním tempem!

To ale není všechno 😉 K efektivnímu učení potřebujete nejnovější technologie - jako třeba chytré noty.

Dostanu i chytré noty? Co to je?

Na všech 27 skladeb, které probíráme v rámci lekcí dostanete i tzv. chytré noty. Je to přehrávač, který v sobě obsahuje jednak automatický přehrávač not - sám otáčí, ale zároveň i záběr klaviatury a prsty/pedál, abyste viděli, jak se všechny noty zahrají na piano. Díky chytrým notám nabere Vaše učení úplně jiný rozměr. Jsou velmi praktické, protože nemusíte mít u sebe vždycky noty a budete se učit rychleji. Pro výběr konkrétního místa stačí jen kliknout do not.

Chytré noty jsou kompatibilní s tablety a chytrými telefony. Takto nějak vypadají na telefonu na šířku:

Aha! Díky chytrým notám se učím chytře

 • Výběr ruky, kterou se chci učit
 • Nastavení tempa
 • Rychlá navigace - kliknu na místo a hraji
 • Geniální na mobilu/tabletu
 • Opakování vybraného místa
 • Zabudovaný metronom
 • Režim přes celou obrazovku a přizpůsobení
 • Všude s sebou

Až poznáte chytré noty, nebudete chtít zpátky. A čemu se budu věnovat v lekcích?

7 pilířů klavírních základů

Filip pomáhá zaneprázdněným lidem najít si cestu ke svému celoživotnímu snu - hrát na piano. Má na to ojedinělý systém výuky, rozdělujující vše do 7 základních oblastí. Díky těmto 7 pilířům vzniknou pevné klavírní základy, na kterých lze vystavět svůj klavírní sen. Protože důležité je hudbu hrát, ale zároveň ji i rozumět. 

 • Rytmus
 • Koordinace
 • Technika
 • Akordy a harmonie
 • Improvizace
 • Čtení not a použití akordů

A co budu umět po absolvování kurzu?

 • Jen tak přijít ke klavíru a zahrát si
 • Repertoár několika skladeb, které umíte dobře a dělají Vám radost
 • Vědět, jak se správně učit nové skladby
 • Zahrát si kterékoliv písničky ze zpěvníku
 • Doprovázet zpěváka nebo melodický nástroj
 • Pomoci dalšímu členu rodiny s jeho hudebním rozvojem

Hlavně získáte nadšení. Filip má totiž metodu, díky které se jeho studenti učí hrát vytoužené skladby, ale zároveň pochopí, co hrají. Není to mechanické.

Co všechno obdržím v kurzu:

 • Už nikdy začátečník
  Překonejte úspěšně fázi začátečník na piano
 • 12+ měsíců výuky s neomezeným přístupem
  Nastavte si své tempo a jeďte bez stresu a pečlivě. S jednou lekcí týdně, což je nadmíru, máte výuku na minimálně jeden celý rok. Přístup máte však neomezený, a tak můžete jet jak rychle chcete.
 • 40 videolekcí
  Kvalitní a srozumitelné, doprovodné noty a poznámky, chytré noty, seznamy úkolů v každé lekci, prostor pro dotazy
 • 27 skladeb
  27 populárních písní s výkladem jak se je učit, zlehčené notové zápisy s prstoklady a poznámkami, mp3 a video nahrávky každé ruky zvlášť pro trénink jedné ruky a chytré noty
 • Dlouhodobá podpora a pomoc na klavírní cestě
  Na každé video, co zveřejníte ve facebook skupině nebo mi pošlete, dostanete zpětnou vazbu
 • Originálně upravené notové zápisy
  Skladby přepsané přímo pro Vaši obtížnost s pečlivými poznámkami všeho, co potřebujete
 • Návod, jak se učit nové písně
  Skrze videa pochopíte, jaké metody nejlépe fungují pro naučení nové skladby
 • Stanete se členy pozitivní klavírní komunity
  Ve facebookové skupině se můžete vzájemně podporovat, řešit stejné otázky a sdílet své výsledky a radost ze hry
 • Chytré noty
  Chytré noty můžete používat na svých přenosných zařízeních místo not
 • Neomezený přístup
  Získáte napořád přístup ke všem materiálům kurzu

Funguje to na 100% a bude to fungovat i Vám, hlavně si to nenechat utéct. Hlavní je se rozhodnout. Možná nemáte tolik času, ale právě proto je potřeba se neplácat, a jít s někým, kdo ví, co dělá. Je čas zkusit něco nového a začít psát nový příběh.

A jaká je cena?

40 soukromých lekcí by v průměru stálo

20, 000 Kč

40 lekcí online v kurzu Piano s Filipem

12+ měsíců výuky s neomezeným přístupem

Cena: 7 790 Kč

🗸 Ano, vím, že mohu platit měsíčně a získám okamžitý přístup

🗸 Ano, vím, že nic neriskuji, protože mohu do měsíce kurz vrátit

🗸 Vím, že po vstupu mohu s výukou začít kdykoliv

V kurzu hraje již 0 muzikantů.

V každé lekci se pomalu ale jistě zdokonalíte

v těchto oblastech:

 • Improvizace
  Jak vytvořit chytlavý doprovod a jak k tomu vymýšlet melodii, která zní skvěle. Tuto část lekce si užijí hlavně kreativci, kteří neradi hrají z not a mají dobrý hudební sluch.
 • Rytmus a koordinace
  Společně zvládneme rytmus a koordinaci. Souhra dvou ruk může být bez toho docela oříšek.
 • Technika
  Technické cvičení přímo z kvalitní ruské školy, abyste hráli uvolněně a s nejmenší námahou. Naučíte se, jaké různé úhozy existují a základy hraní v dvojhlasu.
 • Čtení not
  Čtení not se nejlépe trénuje na běžných písničkách ze zpěvníku, které ideálně znáte. Zahrajeme si jich spoustu, abyste už nemuseli všechny noty luštit. I basový klíč, nebojte. Na ten mám už také přichystané lehké písničky.
 • Akordy a harmonie
  Freddie Mercury možná neznal noty, ale znal harmonii. Vymýšlet písničky můžete, když umíte akordy a dokážete z nich vytvářet líbivé doprovody.
 • Hudební teorie
  V každé lekci bude také malé okénko na nauku, abyste rozuměli všemu, co hrajete.

 27 písní

Vše polopatě, takt po taktu.

 • 1
  Pro Elišku
 • 2
  River Flows in You
 • 3
  Amelie z Montmartru
 • 4
  Balada pro Adélku
 • 5
  Falling Slowly
 • 6
  Tři oříšky pro Popelku
 • 7
  Harry Potter
 • 8
  Canon in D

A dále: Hey Jude, Tři Citronky, Sedí liška, Merrily we roll along, Kočka leze dírou, Óda na radost, Hallelujah, Hodně štěstí zdraví, Largo (Novosvětská), Červená řeka, Twinkle twinkle, Petit Prelude, Petit Piece, Salome, Honky Tonky Blues, Marnivá Sestřenice, Bedna vod whiskey, Time a First Step.

Jak to hodnotí studenti?

Chcete být jedním z nich?

Kdykoliv vidíte někoho, jak hraje na piano, říkáte si: "kdybych tak uměl hrát jako ONI". Máte pocit, že tato realita je úplně mimo Vás. Co kdybyste mohli být jedním z nich? Rozdíl spočívá jen v jednom rozhodnutí - ZAČÍT. 

Takto hrají studenti v kurzu pro začátečníky po několika měsících. Není to sice zatím perfektní, jak by taky mohlo, ale důležité je, že už zkrátka hrají. Začít je to nejtěžší.

Chcete se také stát jedním z NICH? Naučit se tento magický nástroj ovládat? Představte si, jak taky dovedete vytvářet krásnou hudbu a ostatní Vás s obdivem sledují. Jaký to je pocit?

Proč se učit právě s Filipem?

Filip začal hrát na klavír v 7 letech. Hra na piano a výuka je jeho největší vášní. Nejdříve studoval v Zuš Marie Podvalové v Čakovicích, posléze na Konzervatoři a Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka, které je zaměřená nejen na klasickou hudbu, ale ve velkém množství i na populární a jazzovou. Věnoval se několik let hře na bicí. Své hudební vzdělání si rozšířil i při ročním pobytu v USA v rámci školního jazz bandu se kterým se účastnil i státní soutěže. Během tohoto pobytu byl Filip také pianistou v kostele, kam se svou americkou rodinou každý týden docházel. Dnes je Filipovi 30 let, z toho 8 let lektorské praxe. Jeho největší předností je schopnost srozumitelně předávat své vědomosti a kreativní a otevřená mysl.

Nejčastější otázky a odpovědi:

Stačí mít na kurz klávesy?

Pokud má váš nástroj alespoň 35 bílých kláves, máte vše, co budete potřebovat.

Jak dlouho platí přístup k lekcím?

Přístup platí na dobu neomezenou. Pustit si tedy lekce můžete tedy i třeba za rok a kolikrát chcete.

Jak dlouhé jsou lekce?

Lekce jsou v průměru 40 minut dlouhé. Lekce na populární skladby (8) jsou ještě delší, cca 45-60 minut. Očekávat tak můžete přes 25 hodin výukového videa.

Co když mám málo času na kurz?

Celý kurz je Vám doživotně přístupný. Můžete jít vlastním tempem a k lekcím se libovolně vracet. Na druhou stranu, pokud na piano nemáte pár hodin týdně, těžko dosáhnete nějakých výsledků.

Co když budu mít v průběhu kurzu otázky?

Jsem si jistý, že vše bude velmi jasně a srozumitelně vysvětleno. Náročnost bude adekvátní. Své nejasnosti vždy můžete adresovat do soukromé skupiny na facebooku, do které dostanete po přihlášení přístup, nebo mi můžete napsat na mail.

Co když zjistím, že kurz není pro mne?

Nekupujete zajíce v pytli. Na kurz je k dispozici garance vrácení peněz po dobu 30 dní. Máte 30 dní, abyste si kurz ověřili, odnesli si maximum a zjistili, jestli funguje pro Vás. Věřím, že budete z kurzu nadšení a přinese Vám radost. Pokud však ne, jednoduše mi napište email a já Vám peníze bez otázek pošlu nazpět.

Nejsem na piano začátečník. Bude to mít pro mne přínos?

Kurz nabízí holistický pohled na hraní a má za úkol vytvořit širokou základnu pro Váš budoucí rozvoj. Pokud chcete na piano hrát, ale zároveň mu rozumět, doporučuji tento kurz zkusit. Bude na něj navazovat pokračující kurz, který počítá, že již vše z tohoto kurzu znáte.

Nejste spokojeni Vy? Nejsem spokojen já.

Jsem si jistý, že to bude fungovat. A to tak, že na kurz je 100% garance vrácení peněz, takže není co ztratit.

40 soukromých lekcí by v průměru stálo

20, 000 Kč

40 lekcí online v kurzu Piano s Filipem

12+ měsíců výuky s neomezeným přístupem

Cena:  7 790 Kč

🗸 Ano, vím, že mohu platit měsíčně a získám okamžitý přístup

🗸 Ano, vím, že nic neriskuji, protože mohu do měsíce kurz vrátit

Stále váháte?

Udělejte dnes něco pro sebe...

Kdy začnete plnit své sny, když ne dnes?

Kurz PIANO S FILIPEM Vás podpoří dlouhodobě na cestě za Vaším klavírním snem. Nebuďte už na to sami! V kurzu naleznete veškeré know-how, které budete na své klavírní cestě potřebovat, ale také novou "klavírní rodinu".