fbpx

Kurz Piano s Filipem pro děti

Chtěli byste, aby Vaše děti pronikly do světa hudby?

...aby nasměrovaly svou energii kreativním směrem?

Tento kurz je pro Vaše dítě pokud:

 • Vidíte, že Vaše dítě zajímá hudba...
 • Chcete, aby Vaše dítě získalo více disciplíny a koncentrace...
 • Chcete, aby Vaše dítě získalo pevné základy piana a hudební nauky...

Jiná doba, jiné způsoby...

Mobily, počítače, tablety...

Moderní nástroje tvoří součást života vašich dětí. Mohou buď sloužit jako rozptýlení a nebo k získání nových dovedností. Jediné, co tedy můžete udělat, je postarat se o to, aby svůj čas trávily plnohodnotně s něčím, co bude rozvíjet jejich myšlení a kreativitu. Dříve tyto nástroje nebyly. Nyní mohou dát všem příležitost něčemu novému.

Vznik kurzu pro děti

Od chvíle, kdy jsem v roce 2019 otevřel kurz Piano s Filipem pro dospělé začátečníky, který byl nejžádanějším kurzem posledních dvou let, přicházelo velké množství dotazů, zda bude i nějaký kurz pro děti.

Stále jsem tento úkol odsouval, jelikož jsem byl zaneprázdněn s kurzy pro dospělé. Nyní však dospěl čas. A tak jsem vzal své poznatky z předchozích dvou kurzů pro dospělé, všechny své letité zkušenosti z osobních hodin s malými dětmi, a vše promyslel tak, aby kurz pro děti byl ucelený a hlavně šel lehko strávit.

Protože každé dítě v dnešní době má minimálně jeden ne-li dva další koníčky a hromadu úkolů do školy, musel jsem vymyslet způsob, jak by i to nejzaneprázdněnější dítě dokázalo obsah vstřebat.

"Kdybych tak začal jako dítě..."

Každý druhý dospělák, kterého jsem kdy učil, mi říkal něco ve smyslu: "Mrzí mne, že jsem nezačal na klavír jako dítě, protože rodiče v dětství neměli čas a peníze mne někam vozit", nebo podobnou větu.

Pokud tedy můžete Vaším dětem dopřát možnost začít v tom nejtvárnějším věku, proč to neudělat?

Zvládneme to!

Struktura kurzu je založená na vzdušných, zábavných a časově nenáročných lekcích. Výuka je minimálně na jeden rok, takže potom nebudete muset za pár týdnů hledat, kde s jejich výukou pokračovat dále a kupovat další kurzy.

Čerstvě upečená novinka: Barevný systém not

Učit se číst noty je mnohdy výzva i pro dospělé. K tomu mám také pro dospělé luštítko na čtení not. V případě dětí je potřeba jim pomoci ještě trochu více. Proto vzniká barevné luštítko, které si v kurzu vyrobíme. 

Noty se děti učí v kurzu číst postupně. Začínáme od prvních dvou not. Po nějaké době (několika lekcích), když si noty zapamatují, přidáváme další dvě atd.

Každá nota má svou barvu. To pomáhá ještě více urychlit proces čtení not. Díky barevnému systému čtení not to je velmi intuitivní a dětem to bude připadat jako hra. Nové noty si ihned zahrajeme v písničce. 

Co se děti naučí v kurzu?

Děti se v kurzu naučí základy, které potřebují, aby piano zvládly se sebevědomím. Trénujeme zručnost, techniku, teorii, akordy, spoustu písniček a také se pokusí složit vlastní písně.

A nejen, že se tyto věci naučí, ale hlavně jim budou rozumět a budou vědět, proč určité věci zní dobře, a proč některé ne. Takže odejdou z hodin a budou mít pocit, že skutečně hudbě rozumí.

A to je vzrušující. Mám za ně už nyní velkou radost.

Řeknu Vám své tajemství!

Nejdůležitější schopností, ať se učíte cokoliv, je umění správně věci rozkouskovat, protože po malých soustech nakonec sníte i slona. Jedno sousto za dalším

Každá lekce se věnuje jednomu specifickému tématu, které může spadat do různé kategorie. Na tyto kategorie máme v kurzu připravenou tabulku. Říkejme tomu žvýkací tabulka. Kdykoliv dítě dostane v některé lekci nový úkol, sousto které musí nějaký čas žvýkat, zapíše si jej do tabulky do kategorie, kterou zmíním v dané lekci.

Jak sbírají různé úkoly, postupně se jim tabulka zaplní. A to je jejich cvičební plán na celý týden. Jakmile je tabulka plná, dítě nesleduje další lekce, ale věnuje se rozžvýkávání. Jakmile je úkol vstřebaný - polknutý, může si jej vygumovat a místo něj vepsat nový z další lekce.

Na konci každé lekce je vždy znovu shrnutý úkol lekce, aby se předešlo tomu, že se něco zapomene. Věřím, že se tímto způsobem naučí větší samostatnosti a disciplíně.

A to je také mé tajemství, jak Vaše dítě zvládne piano.

Obsah kurzu (sto a jedna lekce)

Kurz se skládá z šesti levelů – úrovní. V každé úrovni jsou tři kapitoly. V každé kapitole je pak několik lekcí. Takže tu máme před sebou spoustu a spoustu zábavy! 😉

1. Začínáme hrát (15 lekcí)

První úroveň se věnuje úplným základům. Naučíme se u piana sedět, orientovat se na klávesnici a začneme také hrát první písničky a číst první noty. Od začátku se děti učí hrát jednak podle akordických značek - doprovody a jednak podle not.
 • 1.1. Než začneme hrát (3 lekce)
  Přípravujeme místo na hraní a procházíme psychologickou přípravu na úspěšnou klavírní cestu - pozitivně nastavené myšlení.
 • 1.2. Vítej u piana (7 lekcí)
  Seznamujeme se s pianem, rozhýbáváme prsty a ukazujeme si jednoduchý způsob, jak si s nahrávkou zahrát Princeznu ze mlejna.
 • 1.3. Hudební nauka (5 lekcí)
  Trénujeme hudební sluch, rytmické cítění, psaní délek not, vyrábíme luštítko barevného systému a čteme první dvě noty, které hned hrajeme v triviální písni.

2. Posilujeme prstíky (15 lekcí)

V druhé úrovni budeme dále posilovat prstíky a získáme větší jistotu na klávesnici. Také se naučíme další noty.
 • 2.1. Rozvíjení zručnosti (4 lekce)
  Naučíme prstíky nové pohyby a připravujeme pravou ruku na hraní melodie.
 • 2.2. Hrajeme písničky (8 lekcí)
  Hrajeme s nahrávkou písně Okoř a učíme se další dvě noty podle barevného systému, které hned zkoušíme na triviálních písních. Pokoušíme se také skládat vlastní písničku.
 • 2.3. Hudební nauka (3 lekce)
  Trénujeme dále hudební sluch rozeznáváním smutné a veselé emoce v hudbě a trénujeme dále rytmické cítění na tři doby.

3. Akordy (23 lekcí)

V třetí úrovni začneme hrát akordy. A to ne jen tak povrchně, ale podíváme se na ně z různých úhlů, abychom chápali jak na ně přijít bez pomůcek rovnou z hlavy, hrát je spojeně bez skoků a poznávat je podle sluchu a notového zápisu. Dále se zdokonalujeme s hudebním sluchem a ve čtení nových not a pomlk.
 • 3.1. Hrajeme akordy (8 lekcí)
  Učíme prstíky hrát akordy a ukazujeme to na písni Vím jedno návrší. Učíme se akordové spojky a rozeznávání akordů pomocí jejich kořene.
 • 3.2. Hrajeme písničky (10 lekcí)
  Ukazujeme si akordy v písních Hallelujah a Okoř a hrajeme s nahrávkou. Učíme se dvě nové noty podle barevného systému a používáme je v písních Tři citronky, Sedí liška a Twinkle twinkle.
 • 3.3. Hudební nauka (5 lekcí)
  Trénujeme hudební sluch při poznávání intervalů nebo hledání melodie Holka modrooká podle sluchu. Trénink rytmického cítění.

Čtvrtá až pátá úroveň dále odkryje nové pojmy, tóniny, noty, basový klíč, rytmy a písničky. V šesté úrovni výrazně rozšíříme repertoár. Nakonec se také naučíme používat pedál.

4. Rozšiřujeme znalosti (18 lekcí)

Ve čtvrté úrovni začínáme s novou tóninou, učíme se v ní nové písně a skládáme vlastní. Dále se rozvíjíme ve všech oblastech - teorie, rytmické a hudební cítění a technika.
 • 4.1. Hrajeme písničky (5 lekcí)
  Učíme se hrát ve smutné tónině a vymýšlíme improvizace. Učíme se dalších sedm not v barevném systému a používáme je v písni Vyletěla holubička a Hodně štěstí zdraví.
 • 4.2. Nová tónina s křížkem (8 lekcí)
  Orientujeme se v nové tónině a učíme se používat posuvky. V nové tónině se učíme vytvořit vlastní písničku a hrajeme s nahrávkou Let it go (Ledové království).
 • 4.3. Hudební nauka (5 lekcí)
  Trénujeme hudební sluch odhadováním akordů ve známých písních podle opakujících modelů skladby. Hledáme melodii Trpasličí svatby podle sluchu. Poznáváme různé akordy sluchem. Trénink rytmického cítění.

5. Basový klíč (14 lekcí)

V páte úrovni se vrháme na basový klíč. Zvykáme si na čtení dvou řádků najednou a cvičíme to na znamých dětských melodiích rozdělené do dvou ruk. Učíme se spolupráci obou ruk. Objevujeme novou tóninu a béčko a pracujeme také na hudebním výrazu.
 • 5.1. Úvod do basového klíče (6 lekcí)
  Vyrábíme luštítko barevného systému pro basový klíč a zkoušíme podle něj hrát jednoduché melodické útržky. Zavádíme obouruční notovou osnovu a čteme dva řádky naráz na písních Tři čuníci, My jsme žáci 3.B a anglické písni Merrily. Učíme se pojmy hudebního výrazu a rozvíjíme muzikantsví.
 • 5.2. Nová tonina s béčkem (3 lekce)
  Orientujeme se v nové tónině a používáme posuvku béčko. V nové tónině se učíme píseň Holka modrooká.
 • 5.3. Hudební nauka (5 lekcí)
  Píšeme do notového papíru vlastní písničku a učíme se ke skládání využívat piano pro zpětnou vazbu. Učíme se noty na pomocných linkách a vztah mezi houslovým a basovým klíčem. Trénink sluchu zapisováním frází.

6. Rozvíjíme v sobě muzikanta (16 lekcí)

V šesté úrovni dotahujeme techniku, čtení z listu, přidáváme spoustu nových písní do repertoáru a nakonec se učíme, jak používat pedál. Zakončujeme kurz opakováním a závěrečným úkolem.
 • 6.1. Rozehrání (4 lekce)
  Dáváme si nové způsoby rozehrání, které posilují techniku a koordinaci.
 • 6.2. Čtení not (5 lekcí)
  Trénujeme čtení z listu a rozšiřujeme repertoár o Červenou karkulku (Tři bratři), Okoř s melodií a Pro Elišku.
 • 6.3. Pedál (5 lekcí)
  Učíme se používat pedál správně a aplikujeme to na předchozí písničky.
 • 6.4. Rozlučka (2 lekce)
  Je čas se ohlédnout zpátky a pogratulovat si. Opakujeme důležité věci a říkáme si, jak si nyní ze všeho vytvořit vlastní repertoár. Připravujeme se na to, stát se muzikantem. Přichází také závěrečný úkol - malá soutěž mezi všemi účastníky kurzu. Nakonec se rozloučíme.

Oblíbené dětské písně

Zde je seznam všech písniček, které se v kurzu budeme učit:

 • 1
  Vím jedno návrší
 • 2
  Okoř
 • 3
  Haleluja
 • 4
  Sedí liška
 • 5
  Twinkle twinkle
 • 6
  Tři citronky
 • 7
  Holka modrooká
 • 8
  Hodně štěstí zdraví
 • 9
  Vyletěla holubička
 • 10
  Let it go
 • 11
  Trpasličí svatba
 • 12
  Tři čuníci
 • 13
  My jsme žáci 3.B.
 • 14
  Červená karkulka
 • 15
  Pro Elišku

A co budou děti umět po absolvování kurzu?

 • Jen tak přijít ke klavíru a zahrát si
 • Repertoár několika skladeb, které umí dobře a dělají Vám tím i sobě radost
 • Vědět, jak se správně učit nové skladby
 • Zahrát si lehčí písničky ze zpěvníku
 • Hledat melodie podle sluchu
 • Znát základy hudební teorie

Hlavně získají nadšení. Filip má totiž metodu, díky které se jeho studenti učí hrát vytoužené skladby, ale zároveň pochopí, co hrají. Není to mechanické.

A jaká je cena?

100 soukromých lekcí by v průměru stálo:

30 000 Kč

100 online lekcí v kurzu Piano s Filipem pro děti:

6 900 Kč

🗸 Ano, vím, že mohu platit měsíčně a získám okamžitý přístup

🗸 Ano, vím, že nic neriskuji, protože mohu do měsíce kurz vrátit

🗸 Vím, že po vstupu mohu s výukou začít kdykoliv

V kurzu hraje již 0 dětí.

Co všechno získají Vaše děti s tímto kurzem:

 • Nový koníček
  Ten vzrušující pocit, když začínáte s něčím novým..
 • 12 měsíců výuky
  Roční program s domácími úkoly a notami.
 • 101 lekcí
  Každá lekce je zaměřená na jedno konkrétní téma. Obsahuje materiály ke stažení, prostor pro dotazy a případně i podkladové nahrávky.
 • 15 skladeb
  Jdeme s výkladem pěkně pomalu. Tyto skladby si budeme užívat i s nahrávkami.
 • Dlouhodobá podpora a pomoc na klavírní cestě
  Každé video, co zveřejníte ve facebook skupině nebo pošlete emailem, dostane zpětnou vazbu. Pomoc není časově omezená, jako u jiných škol.
 • Originálně upravené notové zápisy
  Originálně zlehčené noty na zahrnuté písničky.
 • Návod, jak se učit nové písně
  Od začátku si ukazujeme, jak správně postupovat, když se učíme novou skladbu. Abychom se učili efektivně.
 • Stanete se členy pozitivní klavírní komunity
  Ve facebookové skupině se můžete spojit s ostatními rodiči a řešit spolu podobné otázky.
 • Neomezený přístup
  Získáte napořád přístup ke všem materiálům kurzu a jeho aktualizacím.

Funguje to na 100% a bude to fungovat i Vašim dětem, hlavně si tu možnost nenechat utéct. Hlavní je se rozhodnout. Možná Vaše děti nemají tolik času, ale právě proto je potřeba se neplácat a jít s někým, kdo ví, co dělá. Je čas zkusit něco nového a začít psát nový příběh. Jednou Vám za to budou Vaše děti vděčné.

Chcete, aby to Vaše děti také dokázaly?

Kdykoliv vidíte nějaké nadané dítě, jak hraje na piano, říkáte si: "kdyby to tak to naše děcko umělo také tak zahrát jako ONI". Máte pocit, že tato realita je úplně mimo Vás. Co kdybyste mohli mít stejně nadané dítě doma? Ono to totiž není tak o tom nadání, i když do jisté míry také, ale hlavně o tom, že někdo má správné vedení a ví jak na to. A také je to hlavně v tom jednom rozhodnutí - ZAČÍT. 

Děti, které začnou NYNÍ, budou za pár týdnů hrát první písničky, za pár měsíců získávat jistotu v rukou a pokud to nebudou ty Vaše, tak se na ně budete opět dívat s obdivem a skrytou závistí. 

Chcete se také stát rodičem nadaných dětí? Sledovat, jak Vaše dítě se zaujetím mačká první klávesy?  Představte si, jak přijdete z práce a z dětského pokoje se ozývají zvuky známé melodie a Vy se jdete potichu podívat, jak Vaše dítě hraje. Jaký to je pocit?

Proč se učit právě s Filipem?

Filip Slánský

Pianista, lektor
Filip začal hrát na klavír v 7 letech. Hra na piano a výuka je jeho největší vášní. Nejdříve studoval v Zuš Marie Podvalové v Čakovicích, posléze na Konzervatoři a Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka, které je zaměřená nejen na klasickou hudbu, ale ve velkém množství i na populární a jazzovou. Věnoval se několik let hře na bicí. Své hudební vzdělání si rozšířil i při ročního pobytu v USA v rámci školního jazz bandu se kterým se účastnil i státní soutěže. Během tohoto pobytu byl Filip také pianistou v kostele, kam se svou americkou rodinou každý týden docházel. Dnes je Filipovi 30 let, z toho 8 let lektorské praxe. Jeho největší předností je schopnost srozumitelně předávat své vědomosti a kreativní a otevřená mysl.

Nejčastější otázky a odpovědi:

Stačí mít na kurz klávesy?

Pokud má váš nástroj alespoň 35 bílých kláves, máte vše, co budete potřebovat.

Jak dlouho platí přístup k lekcím?

Přístup platí na dobu neomezenou. Pustit si tedy lekce můžete tedy i třeba za rok a kolikrát chcete.

Jak dlouhé jsou lekce?

Lekce jsou v průměru 10 minut dlouhé. Očekávat tak můžete cca 17h výukových lekcí.

Co když má dítě málo času na kurz?

Celý kurz je Vám doživotně přístupný. Můžete jít vlastním tempem a k lekcím se libovolně vracet. Lekce jsou krátké a vzdušné tak, aby si i nejzaneprázdněnější dítě na to dokázalo najít čas.

Co když budeme mít v průběhu kurzu otázky?

Jsem si jistý, že vše bude velmi jasně a srozumitelně vysvětleno. Náročnost bude adekvátní. Své nejasnosti vždy můžete adresovat do soukromé skupiny na facebooku, do které dostanete po přihlášení přístup, nebo mi můžete napsat na mail.

Co když zjistím, že kurz není pro mne?

Nekupujete zajíce v pytli. Na kurz je k dispozici garance vrácení peněz po dobu 30 dní. Máte 30 dní, abyste si kurz ověřili, odnesli si maximum a zjistili, jestli funguje pro Vás. Věřím, že budete z kurzu nadšení a přinese Vám radost. Pokud však ne, jednoduše mi napište email a já Vám peníze bez otázek pošlu nazpět.

Pro jaký věk dětí je kurz vhodný?

Kurz je myšlený pro děti od 6 do 14 let (od 1. třídy).

Nejste spokojeni Vy? Nejsem spokojen já.

Jsem si jistý, že to bude fungovat. A to tak, že na kurz je 100% garance vrácení peněz, takže není co ztratit.

Získejte pro své děti u piana nefér výhody a nástroje a přeskočte tak s nimi roky bloudění. Učit se je potřeba od těch, kteří umí věci předávat. Věřím, že si najdete místo v naší komunitě nadšených hráčů a rodičů a budeme se navzájem podporovat, jako jedna skvělá třída ve škole. Všichni žáci se již nyní učí své oblíbené skladby. Sdílejte s němi stejné nadšení a vstupte do kurzu nyní, jinak v této třídě zasedne Vaše místo někdo jiný. A pokud to nebude fungovat vrátím Vám peníze. Těším se na Vás!

A jaká je cena?

100 soukromých lekcí by v průměru stálo:

30 000 Kč

100 online lekcí v kurzu Piano s Filipem pro děti:

6 900 Kč

🗸 Ano, vím, že mohu platit měsíčně a získám okamžitý přístup

🗸 Ano, vím, že nic neriskuji, protože mohu do měsíce kurz vrátit

🗸 Vím, že po vstupu mohu s výukou začít kdykoliv